Керування автомобілем у дощову погоду

Сідаючи за кермо, завжди треба бути пильним і пам’ятати, що це перш за все відповідальність. Одними з найнебезпечніших і непередбачуваних погодних умов для водіїв є слизька дорога та дощ. Процес керування автомобілем у таких умовах може бути складним через різке зниження зчеплення коліс з дорогою.

Щоб уникнути неприємних наслідків під час їзди в дощову погоду, необхідно дотримуватися деяких правил безпечного водіння. Одне з них – обмеження швидкості руху до 60 км/год. Це допоможе зберегти контроль над автомобілем.

Також важливо увімкнути габарити та уникати різких рухів керма. Зверніть особливу увагу на склоочисники. Уявіть ситуацію, коли перед вами їде інше авто, з якого летять бризки води. Вода на лобовому склі може створити ефект “розмитості”, ускладнюючи огляд дороги. Як виправити цю ситуацію? Злегка натисніть на гальмо, збільшіть відстань між вами і автомобілем попереду. Запам’ятайте, що гальмувати слід плавно і обережно, оскільки різке гальмування може спричинити занос автомобіля і його відхід на узбіччя. Якщо можливо, використовуйте гальмування двигуном. У разі потреби обгону також будьте дуже обережними та враховуйте свій досвід та уміння.

Керуючи автомобілем в дощову погоду варто пам’ятати, що на дорозі може утворюватися ефект “аквапланування”. Це стається, коли автомобіль рухається з великою швидкістю і шини не в змозі витіснити всю воду з-під себе. У таких випадках автомобіль може стати некерованим. Якщо ви зіткнулися з подібною ситуацією, головне – не панікувати і уникати різкого повороту керма. Негайно відпустіть педаль газу і послідовно, акуратно натискайте на гальмо. Після відновлення контролю над автомобілем поступово відпустіть гальмо і, натиснувши на газ, продовжуйте рух.

Часто водії-новачки намагаються “проскочити” калюжі, розганяючись. Чи правильно це робити? Звичайно, ні! Глибокі калюжі можуть приховувати ями, люки каналізації чи теплотраси. Проїжджати через такі калюжі, навіть на невисокій швидкості, ризиковано, оскільки це може серйозно пошкодити автомобіль. Крім тощо, після проїзду по ділянці з високою водою рекомендується просушити гальма коротким гальмуванням, декілька разів послідовно і акуратно натискаючи на педаль гальма.

Завжди пам’ятайте, що безпечне керування автомобілем у дощову погоду вимагає уваги, досвіду та обережності. Нехай ваші поїздки будуть завжди безпечними і комфортними, навіть при поганій погоді!

Наша автошкола ЛДОНКК у місті Львів здійснює підготовку та перепідготовку водіїв транспортних засобів всіх категорій та допомагає легко засвоїти правила дорожнього руху у будь-яких обставинах. Не зволікайте, записуйтеся до нас на курси водіїв сьогодні!