Як паркуватися заднім ходом

Паркування є важливою навичкою для водіїв. Особливо складною є ситуація, коли потрібно заїхати заднім ходом. Цей маневр вимагає від водія особливої уваги та вправності. Вкрай важливе вміння його виконання буде водіям, які мають гараж чи паркомісце.

Одним з варіантів тренування цього маневру є спеціальна вправа на тренувальному майданчику. Місце, що імітує гараж, позначено чотирма конусами, куди потрібно заїхати заднім ходом. Завдання полягає в тому, щоб в’їхати в це місце, не торкаючи уявні стіни. Останнє можна розглядати як зіткнення з іншим автомобілем або зі стінкою гаража в реальному житті.

Розміри вправи на автодромі трохи перевищують розміри автомобіля з кожного боку на один метр. В реальному житті гаражі можуть бути ширшими, а місця для паркування – більшими. Ймовірно, виникне питання: чому не заїхати переднім ходом? З першого погляду, це може здатися зручнішим. Однак на практиці це ускладнює завдання. Ще складніше буде виїхати заднім ходом з уявного гаражу або парковочного місця. Тому вміння заїжджати заднім ходом є необхідним.
Навіть якщо ви ніколи не матимете власного гаражу, ви все одно змушені будете паркуватися на обмеженій території, перпендикулярно до проїжджої частини. Якщо ви не володієте цим навиком, то доведеться залишати автомобіль де завгодно, що може призвести до його пошкодження, евакуації або крадіжки.

Основні принципи виконання маневру виглядають наступним чином:

 1. Під’їжджайте до лінії старту і зупиняйтесь.
 2. Натисніть на газ та рухайтесь вперед. Завдання полягає у тому, щоб помітити конус №1 в правому дзеркалі.
 3. Як тільки конус №1 знаходиться між задніми і передніми дверима автомобіля, натисніть на гальмо і зупиніться біля конуса.
 4. Поверніть кермо максимально вліво.
 5. Знову натисніть на газ, і автомобіль почне рухатися вперед, в лівому напрямку. Продовжуйте тримати кермо в крайньо-лівому положенні.
  Одночасно дивіться в праве дзеркало на конус №2. Можна зупинитися, коли він віддаляється від автомобіля на приблизно 10 сантиметрів. Якщо конуса немає, а рухатися немає куди, також потрібно зупинитися.
 6. Поверніть кермо максимально вправо і включіть задню передачу.
 7. Продовжуйте рухатися, спостерігаючи в праве дзеркало на конус №2.
 8. Зупиніться на відстані 10 см від нього. Вирівняйте кермо та залиште задню передачу. Знову натискайте на газ і рухайтеся назад, тримаючи кермо прямо. Поверніть голову назад або орієнтуйтеся по дзеркалах заднього виду, коригуючи напрямок руху невеликими рухами керма, щоб авто рухалося паралельно до конусів №1 та №2.
 9. Зупиніться, коли контрольна лінія зникне під задніми колесами автомобіля. Орієнтиром слугують конуси №4 і №5.
 10. Продовжуйте рух назад до того моменту, поки автомобіль повністю не займе уявний гараж, паралельно до його стін.

паркування

Важливо пам’ятати, що кожен гараж та ситуація можуть відрізнятися, тому рекомендації варто адаптувати до конкретних умов. Найкраще, якщо ви попрактикуєтеся в паркуванні на спеціальному тренувальному майданчику або в приватному гаражі, щоб набути навичок та впевненості перед виконанням маневрів в реальних умовах.

Наша автошкола ЛДОНКК у місті Львів здійснює підготовку та перепідготовку водіїв транспортних засобів всіх категорій та допомагає легко засвоїти правила дорожнього руху у будь-яких обставинах. Не зволікайте, записуйтеся до нас на курси водіїв сьогодні!