Водіння автомобіля вночі

Водіння автомобіля вночі може бути дещо складнішим, ніж вдень. З одного боку, дороги можуть бути менш завантажені, що знижує ризик аварій. З іншого боку, на дорогах можуть бути складніші умови, такі як обмежена видимість або відблиски від світла, що може створювати додаткові виклики для водіїв.

При водінні вночі важливо знати, що під час ночі знижується наша здатність до сприйняття інформації та реакції на небезпеку. Тому водії мають забезпечувати собі достатню кількість відпочинку та концентруватися на дорозі.

Для забезпечення безпеки під час водіння вночі водії повинні дотримуватися декількох основних правил. По-перше, перед виїздом на дорогу водій має переконатися, що автомобіль у належному стані, зокрема, щодо світлового обладнання, гальм та рульового управління.

По-друге, водії повинні дотримуватися швидкості, яка відповідає умовам на дорозі та видимості. Якщо видимість обмежена, наприклад, через дощ, туман або снігопад, водії повинні зменшити швидкість та збільшити відстань до інших автомобілів.

По-третє, водії повинні дотримуватися правил використання світлових приладів. Зазвичай під час водіння вночі потрібно використовувати дальнє світло, але при зустрічі з іншим автомобілем, необхідно переключати на ближнє світло, щоб не зашкодити водію з іншого автомобіля.

По-четверте, водії повинні зберігати спокій та концентруватися на дорозі. Якщо водій відчуває втому, йому потрібно зупинитися та відпочити. Також важливо забезпечити достатній рівень гігієни сну та здорового способу життя, щоб зменшити ризик втоми під час водіння.

Поради для безпечного водіння вночі

Увімкніть фари

Першим і найважливішим кроком для безпечної їзди вночі є ввімкнення фар. Не чекайте, поки освітлення стане надто слабким для візуальної орієнтації. Вмикайте світло при найменшому зниженні освітленості. Це не лише допоможе вам краще бачити в сутінках, а також, що не менш важливо, допоможе іншим водіям бачити вас.

Уникайте засліплення

Одна з найбільших помилок, яку роблять водії вночі – дивитись безпосередньо на світло фар зустрічних автомобілів. Це може призвести до тимчасової сліпоти, а, відтак, до аварійної ситуації. Погляд у бік зустрічних автомобілів вночі для водія має бути табу! Завжди дивіться вперед перед собою (перша зона), а також періодично на лінію дорожньої розмітки (праворуч), що позначає кінець проїзної частини. В цьому випадку світло фар зустрічних автомобілів не буде вас сліпити, а ви будете повністю контролювати проїзну частину. Якщо ж вас засліпили, ні в якому разі не робіть маневр “вправо-вліво”. Найкраще ввімкнути “аварійку” і, не змінюючи смуги, секунд 30-40 перечекати до відновлення зору, а потім знову починати рух.

Перемикайте фари дальнє/ближнє

Дальнє світло фар може спровокувати засліплення водіїв зустрічних і попутних автомобілів. Тому, не менш як за 250 м до авта завжди перемикайте з дальнього на ближнє світло. Небезпечне також засліплення на повороті і під час проїзду пагорбів, де можливе засліплення навіть ближнім світлом фар. Ми рекомендуємо в темну пору доби використовувати спеціальні окуляри, які зменшують навантаження на очі і захищають їх від засліплення. Якщо водій зустрічного чи попутного автомобіля забув перемкнути з дальнього на ближнє світло, то нагадайте йому про це “кліпнувши аварійкою”. Якщо ж водій позаду вас не перемикає світло, краще знизити швидкість і пропустити його. При цьому намагайтеся не дивитися в дзеркало заднього виду, щоб уникнути засліплення.

Особливості оптики

Пам’ятайте, що права сторона передньої оптики освітлює дорогу краще, тому тримайтеся правого боку.

Зменшуйте швидкість

Піднімаючись вгору, завжди знижуйте швидкість у верхній точці і перемкніть світло з дальнього на ближнє, адже попереду може бути непомітна у темряві перешкода. Пам’ятайте, що за сприятливих погодних умов на швидкості 60 км/год. гальмівний шлях вашого автомобіля складе аж 16 метрів! Крім того, перед крутими поворотами і з’їздами з дороги завжди зменшуйте швидкість до мінімуму.

Під час зупинки

Під час вимушеної зупинки на узбіччі, обов’язково вмикайте “аварійку”. Не залишайте відкритими двері і не стійте біля авта з боку проїзної частини.

Уважність та обережність

Завжди пам’ятайте, що безпека на дорозі – це спільна відповідальність усіх учасників дорожнього руху і в темну пору доби водій повинен бути максимально обережним, пильним та уважним. Тому, якщо ви плануєте поїздку вночі, пам’ятайте про ризики та приймайте необхідні заходи для забезпечення безпеки на дорозі.

Наша автошкола у місті Львів здійснює підготовку та перепідготовку водіїв транспортних засобів всіх категорій. Не зволікайте, записуйтеся до нас на курси водіїв сьогодні!